Terminál Heřmanice

Nikola Carić ředitel ČN se zůčastnil jednání odpůrců této skládky, přispěl svým odborným názorem a maximálně podpořil jejich snažení.

Sledujeme politiky

Daniel Vondrouš, ředitel Zeleného kruhu, řekl:
"TOP 09 slibovala vyčištění vzduchu. Místo toho navrhuje faktickou beztrestnost pro paliče PET lahví a dalších odpadků, kteří otravují život širokému okolí. Vláda by měla říct jasné ne škodlivému návrhu a poslanci a poslankyně jej smést v prvním čtení."

Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:
"TOP 09 by udělala lépe, kdyby plnila své silné a správné ekologické předvolební plány a snažila se prosadit například potřebné zpoplatnění znečištění ovzduší z domácích kotlů a kamen. Touto novelou naopak riskuje zdraví lidí a také to, že už jí příště její ekologické sliby nikdo neuvěří. Novela zákona samozřejmě potřeba je, ale taková, která kvalitu ovzduší zlepší."

MUDr. Miroslav Šuta, expert Centra pro životní prostředí a zdraví v oblasti ekologických a zdravotních rizik:
"Ze strany politiků TOP 09 jde o zcela iracionální krok v situaci, kdy znečištěné ovzduší v Česku každý rok způsobí předčasnou smrt více než 10 tisíc lidí, hospitalizaci tisíců pacientů s nemocemi srdce a cév a onemocnění stovek dětí vážnými respiračními chorobami. Místo řešení skutečného problému zamoření ovzduší, které podle WHO vede k mnohamiliardovým ekonomickým ztrátám ve výši několika procent HDP, vytváří po TOP 09 falešného strašáka zcela ve stylu Miroslava Sládka nebo Tomia Okamury. Zatímco pravicoví extremisté strašili lidi virtuálním nebezpečím invaze sudetských Němců nebo uprchlíků, TOP 09 bojuje s virtuálním strašákem invaze úředníků do soukromí českých domácností."

Nikola Carić, ředitel Čistého nebe, řekl:
"TOP 09 si zřejmě neuvědomuje, že stačí jeden čoudící komín a rázem je zamořená celá vesnice a nebo část obce. Nedomnívám se, že kvůli jednomu člověku, který neví jak a čím zatápět v kotli by měli být v nevýhodě ti, kteří to vědí a jsou ohleduplní ke svému okolí.".

Tisková zpráva: https://www.zelenykruh.cz/wp-content/uploads/2018/10/TZ_kontroly_kotlu_TOP09_9_10_2018.pdf

Nakonec změna zákona neprošla.

Mohlo by vás zajímat:

Nový rok je tu a my začínáme celkem zostra. Rozhodli jsme se, že nebudeme stát se založenýma rukama a budeme se aktivně podílet na změnách, které budou mít reálný dopad na znečištění ovzduší.

Dnes jsme obdrželi skvělou zprávu od Daniela Vondrouše, že Rada Zeleného kruhu rozhodla o přijetí spolku Nádech za přidruženého člena.
Těšíme se na spolupráci!

Zelený kruh je asociace významných ekologických nevládních organizací působících v České republice. Tato organizace byla založena v roce 1989.

Školení PR

10.12.2019

Víme, jak je důležité umět vystupovat a jednat s médii.
Dne 10.11.2019 jsme se účastnili školení, které pořála Krajský hospodářská komora Moravskoslezského kraje, abychom mohli naši neziskovou organizaci důstojně reprezentovat.