Skládka pro koksovnu Arcelor Mittal – „Třicet mladých stromků prachu nezabrání“

V lednu jsme se aktivně účastnili jednání a řízení EIA ohledně povolení skládky uhlí pro Arcelor Mittal.

Ředitel Nikola Carić se několikrát vyjadřoval do médií a tento ohlas spolu s vhodně zvolenou taktikou s panem místostarostou Radvanic a Bartovic Alešem Boháčem přinesl úspěch a skládka v AMO nebyla povolena.


Napsali o nás:

https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ciste-nebe-tricet-malych-stromku-prachu-nezabrani-20171222.html?fbclid=IwAR2GQvnHDw8mRA5Sy4aPsXnxhAfmaR51UUmrhDqaCLXF2WMDIegbQq5Un74

https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/kraj-nechce-polni-skladku-uhli-v-nejzaprasenejsi-casti-ostravy-20180113.html?fbclid=IwAR0FPsxaP3Zu7iODqg86tdIPRfWuZSlDfGUWCXCo8qs3_HMKdUMOk1Iht2Q

Mohlo by vás zajímat:

Rad, co jíst a pít, najdeme všude kolem sebe desítky. O tom, co dýcháme, se ale dozvídáme většinou pouze ze zpráv o počasí, kde většina z nás údaje o ozonu a polétavém prachu s nezájmem ignoruje. Máloco je přitom pro naše zdraví a kvalitu života tak důležité, jako čistý vzduch.

Jako členové asociace nevládních organizací Zeleného kruhu jsme se účastnili online Oborového setkání nevládních ekologických organizací. Dozvěděli jsme se o aktuálním dění v Uhelné komisi, co se chystá v odpadové legislativě, nebo na čem se pracuje v mezioborových sítích NeoN a Síti k ochraně demokracie, se kterými Zelený kruh spolupracuje.

Na...