Jsme Nádech z.s.

 srdcaři

...a jsme srdcaři!
Naši práci děláme s nadšením a rádi.
Poskytujeme vzdělávání, odborné poradenství a komplexní informace v oblasti kvality ovzduší. 

Víme že to, co je neviditelné, je pro nás nejcennější.
Uvědomujeme si, že čisté životní prostředí má pro lidské zdraví a dobré životní podmínky zásadní význam.
Proto se s radostí podílíme na smysluplných vzdělávacích projektech pro děti, mládež i dospělé.

Naším cílem je zlepšení odpovědného přístupu lidí k životnímu prostředí.


 

 

nikola

Nikola Carić ​| ředitel, jednatel
odborník na ovzduší

Město Ostrava nenabízí zrovna kvalitní ovzduší, o čemž se přesvědčil i Nikola, který se do města přestěhoval z Olomouce. Začal v Ostravě trpět respiračními problémy a o problematiku kvality ovzduší se rozhodl zabývat.

Před založením vlastní organizace Nádech z.s. působil v neziskovém sektoru v oblasti environmentu. Podílel se na tuzemských i zahraničních projektech s řadou odborníků. 

Díky odborným znalostem a kontaktům, které Nikola v předešlých letech získal, může nyní nacházet řešení nejen na lokální, ale také na celoevropské úrovni. 

Nikola mimojiné vyvinul senzorické měřáky ovzduší DUSTEE, aby umožnil každému člověku změřit si kvalitu vzduchu, který dýchá v konkrétním okamžiku, a tomu případně přizpůsobit své venkovní aktivity. 

E-mail:
Tel: + 420 734 740 341


 

Jan Nezhyba

Jan Nezhyba | odborný konzultant

Jan Nezhyba je rodákem z tohoto kraje, narodil se v roce 1977 v Havířově. Od mala tíhl k technice, ale zároveň utíkal neustále do přírody.

Jeho vstupu do kruhu nevládních organizací předcházel vzdor proti plánované spalovně odpadů v Karviné, po které našel příležitost v programu toxických látek ve sdružení Arnika pod vedením Jindry Petrlíka. V rámci Arniky byl též vedoucím několika poboček sdružení. Aktivně se společně s ním podílel na kampani Recykluj - nespaluj.

Zvláštním koníčkem mu jsou transporty toxických látek do životního prostředí. Což ho vedlo k akreditačnímu studiu na vzorkaře a manažera vzorkování.

V současné době přesedlal v rámci environmentu do komerčního  prostoru, kde našel angažmá jako Technický ředitel nové společnosti, která se věnuje uvádění technologických novinek na trh. Na této pozici se věnuje testování a vývoji inovativních postupů.

Díky své odbornosti se velmi rád stává součástí Nádechu z.s., kde zúročí veškeré své předchozí zkušenosti. Téma znečištěného ovzduší je mu blízká a je si vědom, nakolik jeho kvalita ovlivňuje lidský organismus a vývoj dětí. 

 


 

Jsme členové:


Logo Zelený kruh Pro3R_logo_malé_průhledné_pozadí         Klimatická koalice logo 

Jsme členemGWCN-logo