Postav si svůj senzor vzduchu 24.9. 2021

« zpět
11. 08. 2021

Meet and code

Nádech z.s. ve spolupráci s Fajna DílnaSenzorvzduchu.cz chtějí mládež naučit, jak si jednoduše pod vedením zkušených lektorů sestavit svůj vlastní senzor vzduchu.

Tato akce podpořena a plně hrazena v rámci projektu MEET AND CODE a je primárně určena pro děti a mládež ve věku 14 - 24 let.
Vybraní účastníci získají vlastní senzor vzduchu v hodnotě 1 800,- Kč a zaváží se k tomu, senzor provozovat a rozšířit tak senzorickou síť Sensor community.Účastníci se naučí sestavit  senzor vzduchu, nahrát do něj firmware a přihlásit jej do webové aplikace na https://sensor.community/en/ .
Současně účastníky odborník na kvalitu ovzduší Nikola Carić naučí, jaké jsou oficiální metody měření kvality ovzduší, jaký vliv na zdraví má znečištěný vzduch a jak je možné se aktivně zapojit do ochrany svého vlastního zdraví a jak neprodukovat škodlivé emise.

Akce bude pouze online - zakoupené kity na stavbu senzoru zašleme registrovaným účastníkům předem a oni se pouze přihlásí do Zoomu a budou účastni na kurzu.

Cílem akce je naučit děti druhy škodlivých lákek v ovzduší, rozeznávat a lokalizovat zdroje znečištění a z kurzu odejít se sestaveným funkčním senzorem, který si umístí za okno svého domu či bytu.

Speciální pro danou skupinu je to, že se účastníci zapojí do celosvětové skupiny více jak 14 500 senzorů Sensor community, dozví se více o kvalitě ovzduší a budou vědět co dělat v době nadlimitní emisní situace.

 

CHCI SE REGISTROVAT