Hledáme zájemce o zapojení do projektu Čistá školka 2.0

« zpět
02. 12. 2021

Rádi bychom navázali na úspěšný projekt Čistá školka, v rámci kterého jsme měřili kvalitu ovzduší na 20 školkách na ostravsku.

Nový projekt Čistá školka 2.0 si klade za cíl umístit dlohodobě 15 senzorů vzduchu, které kontinuálně měří venkovní kvalitu ovzduší a  naměřená data zobrazují jednoduchým a přehledným způsobem tak, aby mu  rozumělo dítě školního věku i dospělý :)

Ve spolupráci se spolkem Senzor Vzduchu umístíme a nainstalujeme senzory na Vaší školce a vše nastavíme tak, abyste měli informace o tom jaká je kvalita ovzduší v okolí školky. Paní učitelky tak dostanou relevantní a okamžitou informaci o tom, zda je vhodné jít s dětmi ven a nebo radeji zůstat v budově. Součástí projektu jsou i doporučení, co dělat v nadlimitních situacích a jak snižovat prašnost v okolí školek.

Výstupem měření budou vizualizace které uvidí všichni, kdo budou znát odkaz.
Kromě aktuální hodnoty koncentrace prachových částic, senzor ukazuje i aktuální teplotu, atmosférický tlak a vlhkost.
Senzor lze tak použít i jako meteostanici.

Příklad aktivního senzoru a vizualizace dat z jeho měření nalaznete zde https://www.nadech.cz/cs/stav-ovzdusi .

Jedniné, co potřebujete pro provoz senzoru je najít vodné místo za oknem, kam by senzor šel umístit, elektrickou zásuvku a dosah wifi signálu.

Budeme rádi za Vaše zapojení.

Vzhledem k tomu, že veškeré sensory vlastnoručně sestavujeme a komponenty na stavbu kupujeme z vlastních zdrojů, tak je cena za senzor včetně instalace a nastavení 1 600,- Kč.

 

Zájemci, pište na email   a do předmětu napište: ČISTÁ ŠKOLKA 2.0

 

Těším se na Vaše odpovědi,

Nikola Carić, ředitel spolku Nádech z.s.